Jump to content

Welcome to Card Game DB
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

[LotR Deck] 008 TDM solo restricted


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
laco

laco

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 posts
Total Cards (50)

Hero (3)
Eowyn (Core) x1
Aragorn (Core) x1
Denethor (Core) x1

Ally (17)
Gandalf (Core) x3
Erebor Hammersmith (Core) x2
Gildor Inglorion (THoEM) x1
Gleowine (Core) x2
Haldir of Lorien (AJtR) x1
Henamarth Riversong (Core) x3
Snowbourn Scout (Core) x3
Rivendell Minstrel (THFG) x2

Attachment (23)
Unexpected Courage (Core) x3
Ancient Mathom (AJtR) x3
Protector of Lorien (Core) x3
Celebrian's Stone (Core) x3
Dunedain Quest (AJtR) x3
A Burning Brand (CatC) x2
Song of Kings (THFG) x1
Song of Wisdom (CatC) x1
Dunedain Mark (THfG) x1
Steward of Gondor (Core) x3

Event (10)
Sneak Attack (Core) x3
A Test of Will (Core) x3
Common Cause (Core) x2
Hasty Stroke (Core) x2


Deck Strategy: V tomto dobrodružstve sa budeme snažiť chytiť Gluma, ktorý sa samozrejme bude pokúšať o útek. To symbolizuje test úniku /escape test/ v ktorom budeme porovnávať silu vôle postáv vyslaných na test s hodnotou úniku na karte stretnutia. V teste sme úspešný LEN vtedy ak je sila vôle postáv vyslaných na test vyššia ako súčet hodnôt úniku na kartách stretnutia.
Zvolil som hrdinov: Eowyn, Aragorn, Denethor. Eowyn sa hodí výborne so svojou silo vôle 4 a Aragorna dokážeme za zdroj pripraviť, tak môže ísť na úlohu a potom aj na test. Denethora som vybral aby som sa vyhol ťažším nepriateľom, ako napr. horský obor. Balík som zložil prevažne z doplnkov na zvýšenie sily vôle a veľa nepriateľov by mohlo znamenať veľké komplikácie. Preto sa budem spoliehať na Denethora.
Medzi najdôležitejšie karty by som zaradil nečakanú odvahu /ZS57/, ochrancu lorienu /ZS70/, celebrianin kamen /ZS27/ a Gleowina /ZS62/. Pomocou nečakanej odvahy môžem použiť Eowyn aj na úlohu, aj na test. Cez ochrancu lorienu môžem zahodiť až 3 karty a zvýšiť si tak silu vôle. Plus môžem využiť akciu Eowyn a zahodiť 1 kartu na zvýšenie sily vôle. Obe tieto akcie so zahodením kariet platia do konca fáze. To znamená, že ich využijeme aj na povinný test úniku na karte Gluma. Zabijeme tak 2 muchy jednou ranou. Celbrianin kámen môže ísť aj na Aragorna. Ak nemáme v ruke, alebo v hre nečakanú odvahu, je dobré si naboostovať 2 hrdinov doplnkami na zvýšenie sily vôle. Jeden bude chodiť na úlohu, druhý na test úniku. Gleowinom budeme ťahať karty, aby bolo čo zahadzovať za akcie na doplnkoch.
Zložitejšia situácia nastane ak máme v hre viac nepriateľov. Môže sa to stať hlavne na začiatku hry, kedy Denethor ešte nekontroluje karty stretnutí. Vtedy sa viac uplatnia spojenci ako Haldir /SoM57/ a Gildor /SoM79/.
Ešte rada na záver. Niekedy je dobré schválne nespraviť test úniku, byť v ňom neúspešný, ktorý je vyvolaný pomocou karty zrady a radšej dať žetón zdroja na Gluma. Lepšie je sa sústrediť na povinný test úniku, kde pri neúspechu dávate na Gluma až 2 zdroje.

Click here to view the deck